VisitorVille.com
Titulní stránka » Novinky, Software

YouTube Feather – optimalizováno pro netbooky

23 Prosinec 2009 3 631 zobrazení Autor: Jan Uruba

YouTube představil novou službu Feather (v překladu Pírko), která uzpůsobuje YouTube pro netbooky a slabší počítače s nižším rozlišením obrazovky a pomalejším internetovým připojením. Služba staví na snížení celkového množství dat stahovaných prohlížečem a umožňuje tak bezproblémové  prohlížení videí bez rušivých, pomalu se načítajících elementů.

Optimalizace spočívá v odebrání možností sdílení videa, zobrazuje se jen 10 posledních komentářů a videa jsou standartně přehrávána v nižší kvalitě. Rovněž byl odebrán našeptávač ve vyhledávacím formuláři. S příchodem Adobe Flash Playeru 10.1 a akcelrace videa pomocí GPU tak YouTube nestaví žádné překážky IONovým netbookům. YouTube Feather tak rozhodně stojí přinejmenším za vyzkoušení. Výše zmíněná omezení se dají snadno skousnout, odměnou je přehrávání videí bez zbytečných záseků a nepříjemných problémů.

YouTube Feather můžete vyzkoušet a aktivovat  zde. Na stránce stačí kliknout na “Aktivovat funkci Feather Beta” a Feather máte plně aktivován. Tato služba je prozatím teprve v beta verzi, takže bohužel nefunguje na úplně všech videích.


Pridat.eu
Nelíbilo seLíbilo se (+1 rating, 1 votes)
Loading ... Loading ...

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.