VisitorVille.com
Titulní stránka » Uncategorized

Vyplatí se kupovat neoriginální náplně?

24 Duben 2012 5 238 zobrazení Autor: PR článek

V poslední době jako by se s neoriginálními náplněmi roztrhl pytel. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? A vyplatí se je ve výsledku vůbec kupovat?

Inkoustové tiskárny přinášejí možnost doplňovat náplň i z neoriginálních zdrojů. Přináší to však určitá úskalí. Na co si dát pozor při jejich koupi? A není nakonec lepší kupovat originální?

Originální náplň – vyšší cena i kvalita

Mezi nejčastěji používané neoriginální náplně patří catridge Canon. Výhodou neoriginálních náplní je jednoznačně vyšší cena. Ta je však častou vykoupena méně kvalitním tiskem a především v horší manipulaci a výměně.

Kompatibilní náplně – pozor na nekvalitní inkoust

Originální náplň vyměníte velice snadno během několika vteřin. Zároveň máte zaručený tisk vysoké kvality. Za to vše však zaplatíte také vyšší cenu. Jistou alternativou mohou být tzv. kompatibilní náplně. Ty jsou vyráběné jinými výrobci a prodávají se za nižší cenu. Ta však může být způsobená také nižší kvalitou inkoustu, na kterém se snaží výrobci ušetřit.

Plnící sady – chybé hlášky se nezbavíte

Pravděpodobně nejlevnější variantou je ruční doplňování inkoustu. Náplně do tiskáren Canon, které pomocí speciálního plnítka sami doplníte nebo si je necháte doplnit u odborníka, často tisknou stejně kvalitní dokumenty. I cartidge se však časem opotřebují, a tak se koupi nové nakonec nevyhnete. U tiskárny Canon musíte někdy také vyměnit čip a zároveň v počítači přenastavit hlídání hladiny inkoustu. A bohužel se nejspíš nezbavíte chybné hlášky o nedostatku inkoustu.

Stejné potíže můžete očekávat i při použití cartdige Epson. Pokud se tedy chcete všem nepříjemnostem vyhnout a netisknete příliš často, za ty potíže nejspíš neoriginální náplně nestojí.


Pridat.eu
Nelíbilo seLíbilo se (Zatím nehodnoceno)
Loading ... Loading ...

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.