VisitorVille.com
Titulní stránka » Novinky

Vybíráme malý notebook do školy

10 Listopad 2014 Autor: luve88

Vánoce se pomaličku blíží a tak mnoho lidí uvažuje o dárcích, kterými své bližní a děti obdarují. Nejžádanějšími vánočními dárky je elektronika. Pokud chcete svému dítěti udělat radost a zároveň mu pořídit důležitou a dnes již nepostradatelnou věc do školy, vyberte mu malý notebook. Na trhu je velké množství těchto mini notebooků, jenže podle čeho vybrat ten vhodný, aby Vašemu dítěti vyhovoval a splňoval vše, co od něj bude vyžadovat? To si povíme v tomto článku.

Využití malého notebooku

Malé notebooky znají téměř všichni. Jedná se o malý přenosný počítač s plnohodnotnou klávesnicí, který lze ve škole využívat pro psaní, tvoření různých školních projektů, psaní seminárních prací, prohlížení a čtení učebních textů, prohlížení videí a dalších školních  činností. Velkou výhodou malých notebooků je, že se chová jako klasický notebook, takže na něm lze rozběhnout řadu školních aplikací a programů.

Výhody malého notebooku

  • možnost fungování bez elektrické energie
  • menší rozměry
  • nižší hmotnost
  • nízká cena

Na co se při výběru malého notebooku zaměřit?

Při výběru malého notebooku byste se neměli řídit pouze vzhledem a cenou, ale měli byste se zaměřit na určité prvky,

Notebook do školy

Notebook do školy

které jsou podstatné pro chod a obsluhu počítače. Při výběru se zaměřte především na výdrž baterie, která je u přenosných malých notebooků opravdu podstatná. Dále se zaměřte také na celkové zpracování, klávesnici a touchpad.

Výdrž baterie

Výdrž baterie u malých notebooků hraje důležitou roli, jelikož jsou určené pro cestování a přepravu a je dost možné, že nebudete mít vždy přístup k zásuvce. Při výběru malého notebooku se tedy nespokojte s menší výdrží, než je 5 hodin. Obecně lze říci, že čím menší zařízení budete mít, tím déle baterie notebooku vydrží.

Zpracování notebooku

Kvůli častému přenášení může postupem času dojít k mechanickým poruchám u notebooku. Vybírejte proto malý notebook vyrobený jen z kvalitních, odolných a lehkých materiálů. Věnujte také pozornost pantům mezi obrazovkou a dolní částí notebooku. U příliš levných malých notebooků mohou po nějaké době popraskat. Co se týče touchpadu, ten by měl být dostatečně velký, aby se s ním dobře pracovalo.

Klávesnice a touchpad

Při výběru vhodného nástroje do školy byste se měli zaměřit také na klávesnici a touchpad. Přece jen Vaše dítě bude na notebooku převážně psát, proto je dobré dívat se na klávesy, které by mezi sebou měly mít dostatek místa a nejlépe s prohloubením, neboť si na ně prsty lépe sednou.

Výběr značky

Pokud si při výběru nevíte rady se značkou, pak si určitě projeďte nabídku aktuálních malých notebooků a přečtěte si k vybraným modelům recenze. Ty Vám totiž mohou velice usnadnit samotný výběr. Při porovnávání jednotlivých netbooků však stejně narazíte na fakt, že většina modelů bez ohledu na značku nabízejí víceméně to samé. Jediné rozdíly bývají právě ve značce, kapacitě pevného disku a ve vybavenosti (např. počet USB).

Doporučujeme vybírat malý notebook s matným displejem, protože na něm není tolik odlesků jako u lesklého displeje. Díky neustále se rozvíjejícím technologiím a opravdu široké nabídce lze sehnat notebook opravdu levně. Levné notebooky začínají již na 5000,- Kč.


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.