VisitorVille.com
Titulní stránka » Novinky

Výběr tabletu k Vánocům

3 Prosinec 2014 Autor: luve88

Tablety se v dnešní době stávají čím dál více oblíbenější. Mnoho lidí tohoto pomocníka využívají na cestách pro surfování na internetu, čtení knih či magazínů, prohlížení e-mailů a mnoho dalších činností. Výběr tabletu však není úplně lehkou záležitostí, těžko si vyberete ideální tablet, který bude splňovat všechny požadavky a očekávání. Tento článek Vám poskytne návod, podle kterého byste měli při výběru tabletu řídit. Pokud se jím budete řídit, budete mít jistotu, že jste vybrali výkonný dárek k Vánocům.

Výhody tabletu

Tablet lze považovat jako takový hybrid mezi mobilním telefonem a notebookem. Tablety z telefonů převzaly jednoduché ovládání a naopak z notebooků silnější výkon. Mezi jeho přednosti patří především:

  • přenosné zařízení
  • skvělý pomocník pro připojení na internet
  • mají široké multimediální možnosti (např. čtení elektronických knih, sledování filmů, prohlížení fotografií, hraní her atd.)

K čemu tablet potřebujete?

Než se vrhnete do výběru a porovnávání parametrů, promyslete si, k jakému účelu budete tablet využívat. Pokud chcete tablet na cesty, jednoznačně se zaměřte na výdrž baterie. Máte-li v plánu tablet spíše využívat doma na hraní her či sledování filmů, doporučujeme zaměřit se hlavně na výkonnost procesoru, velikost operační paměti, kvalitu grafické karty a kapacitu paměti.

Při výběru pamatujte na to, že čím náročnější aplikace budete chtít využívat, tím musí být tablet kvalitnější a vybavenější. Máte-li v plánu využívat tablet k práci, rozhodně oceníte k tabletu externí klávesnici nebo více USB portů pro připojení myši, flash disku, 3G modemu atd.

iPad Mini

iPad Mini

Výběr tabletu dle parametrů

Při výběru konkrétního modelu byste měli brát v potaz následující parametry, které jsou opravdu důležité. Jedná se konkrétně o velikost, výdrž, operační systém a hardware.

Velikost tabletu

Nejdůležitějším parametrem při výběru tabletu je jeho velikost. Nejmenší tablety mají 7 palců, zatímco ty největší disponují úhlopříčkou 10 palců. Při výběru velikosti záleží čistě jen na Vás, jaké rozměry jsou pro Vás lepší.

Pokud chcete tablet především na cesty nebo sháníte levnější zařízení, rozhodně doporučujeme menší provedení, tedy tablety, které mají 7 – 8 palců. Větší tablety jsou zas vhodné pro ty, kteří vyžadují vyšší výkon a chtějí dostatečnou velikost.

Google Nexus

Google Nexus

Výdrž tabletu

Chcete-li tablet především na cestování, tedy pro využívání po cestách do práce či na dovolenou, doporučujeme vybírat takové tablety, jejich výdrž by měla být alespoň 7 hodin. Zařízením, které vydrží méně než 7 hodin, se vyhněte.

Operační systém tabletu

Druhým nejdůležitějším parametrem je operační systém. Na trhu se v dnešní době nejvíce prodávají tablety s operačním systémem Google Android, Apple iOS a MS Windows.

Google Android je nejčastější volbou při nákupu tabletu. Ten lidé volí zřejmě z toho důvodu, že je na trhu k dispozici velké množství tabletů právě s androidem. U tohoto operačního systému je k dispozici Google play, díky kterému si můžete do zařízení stáhnout mnoho potřebných aplikací.

Apple iOS je operační systém, který najdete pouze na tabletech od společnosti Apple. Stejně jako ostatní operační systémy i Apple iOS disponuje Apple Storem nebo obchodem s aplikacemi a hrami, který svým obsahem převyšuje konkurenci.

MS Windows je operační systém, který se podobá počítačové verzi Windows 8. Některé typy tabletů s MS Windows lze považovat za menší notebooky. Windows má však ve svém Storu na rozdíl od Androidu a iOS omezený výběr aplikací.

Hardware tabletu

Aby měl tablet rychlé načítání, a Vy jste nemuseli dlouho čekat, bude zapotřebí dostatečný výkon. Ten ovlivňuje procesor, který by měl být alespoň dvoujádrový. Pokud však budete chtít na tabletu hrát různé hry, určitě vybírejte mezi čtyřjádrovými modely.

Méně důležité parametry tabletu

Ne příliš podstatným parametrem je velikost úložného prostoru. Ať už ho řešíte či nikoliv, doporučujeme vybírat tablet s alespoň 16 GB úložným prostorem s možností rozšíření pomocí paměťové karty.

U všech nabízených tabletů je samozřejmostí připojení k internetu přes Wi-Fi. Některé modely však mají tu výhodu, že mají slot na SIM kartu. To znamená, že lze u nich využít internet i na místech, kde není k dispozici bezdrátová síť.

Dále mnoho lidí ocení také přítomnost USB portu kvůli připojení flash disku, dále HDMI výstup, konektor na sluchátka nebo bluetooth pro připojení bezdrátové klávesnice.

Cena za tablet

Při výběru tabletů mnoho lidí hledí hlavně na cenu. Na trhu dnes lze sehnat poměrně levné tablety, které jsou od prověřených značek. Pokud však chcete opravdu vybavený tablet, tak kvalitní modely začínají na částce kolem 6000,- Kč.


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.