VisitorVille.com
Titulní stránka » Novinky, Software

Ve Windows se objevuje Ballot screen

16 Březen 2010 Autor: Jakub Dvořák

Co to je Ballot sreen?

Ballot screen od Microsoftu je služba pro výběr internetového prohlížeče. Nyní se vyskytuje ve Windows 7, a jako aktualizaci si jí můžete stáhnout do verzí Vista nebo XP.

Proč?

Ptáte se proč musí musí Microsoft nabízet i ostatní prohlížeče kromě IE? Protože Evropská komise se rozhodla že předinstalováním pouze IE se porušují pravidla hospodářské soutěže, a to již od roku 1996. Společnost Microsoft nejprve přišla s návrhem že v zakoupeném operačním systému nebude žádný prohlížeč. Komise ovšem nesouhlasila, takže Microsoft vymyslel že bude předinstalovaný přístup k 12 alternativním prohlížečům. S touto variantou souhlasil i výrobce internetového prohlížeče Opera, který celý případ začal stížností v Bruselu.

Internet ExplorerMozilla FirefoxGoogle ChromeSafari

Které prohlížeče Microsoft nabízí?

Jsou zde k dispozici nejen známé prohlížeče jako IE, Firefox, Chrom, Opera nebo Safari, ale i méně známé např. Flock nebo K-Meleon. Ostatně volbu si můžete vyskoušet sami – zde. Aby nebyl žádný prohlížeč upřednostňován se pořadí generuje náhodně. A však na prvních pěti pozicích vždy naleznete výše uvedené „známější“ prohlížeče, na což si neúspěšně stěžovali prohlížeče v druhé části ballotu.

Již nyní si můžete stáhnout aktualizaci KB976002 s názvem Aktualizace společnosti Microsoft zajišťující obrazovku výběru prohlížeče pro uživatele systému Windows Vista/XP v regionu EEA.

Ballot Screen


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.