VisitorVille.com
Titulní stránka » Doporučujeme, Hardware, Novinky

UMID mBook BZ – další Atom do kapsy

10 Leden 2010 Autor: Václav Uruba

Mezi mnoha novinkami představenými na veletrhu CES 2010 se objevil vedle nedávno zmíněného minipočítače PsiXpda i  další podobný počin – očekávaný následník minipočítače UMID MBook M1, kterému rovněž v elegantním kapesním těle tepe procesor Intel Atom. Jmenuje se UMID mBook BZ a nabídne nám kromě reprezentativního vzhledu a miniaturní velikosti i dostatečný výkon.

Manažerům do kapsy

Vzhled je velmi jednoduchý a konzervativní, proto určitě potěší nejedno oko manažerovo. Díky zavírací konstrukci UMID mBook BZ připomíná velmi malý laptop.  Narozdíl od konkurenčního PsiXpda tedy toto zařízení musíme nejprve otevřít a až poté můžeme začít pracovat. Na druhou stranu, dotykový displej s úhlopříčkou 4,8″ a rozlišením WVGA (800×480) je tak v zavřeném stavu dobře chráněný a nestane se nám, že bychom jej poškrábali např. volným nošením v kapse u kalhot.

Atomový pohon

Vnitřnosti se od předchůdce příliš neliší, tvoří je tedy procesor Intel Atom Z515 1,2 GHz512 MB RAM. Dle prvotních zkušeností je tato konfigurace dostatečně svižná a většina programů se spouští velmi rychle. Za to může UMID mBook BZ vděčit i rychlému úložišti dat, které je zde představeno 16 GB SSD. Díky takto úspornému složení komponent prý nebude problém dosáhnout až 7 hodin práce na jedno nabití akumulátoru. Zajímavostí je pak možnost připojení externího monitoru speciálním VGA adaptérem, jejž ale nenalezneme v základním balení.

Jako operační systém zde budou sloužit léty ověřená Windows XP Home Edition, nad nimiž poběží ještě speciální nadstavba pro snadné ovládání dotykem.

Již brzy!

Cena tohoto šikovného malého pomocníka byla stanovena na $549 (cca. 9900 Kč) s tím, že se na trh budou dodávat i levnější, méně vybavené konfigurace. První kusy by mohly sklad výrobce opustit již 22. ledna 2010.


Pridat.eu

Comments are closed.