VisitorVille.com
Titulní stránka » Hardware, Novinky

UMID mBook BZ – další Atom do kapsy

10 Leden 2010 52 905 zobrazení Autor: Václav Uruba

Mezi mnoha novinkami představenými na veletrhu CES 2010 se objevil vedle nedávno zmíněného minipočítače PsiXpda i  další podobný počin – očekávaný následník minipočítače UMID MBook M1, kterému rovněž v elegantním kapesním těle tepe procesor Intel Atom. Jmenuje se UMID mBook BZ a nabídne nám kromě reprezentativního vzhledu a miniaturní velikosti i dostatečný výkon.

Manažerům do kapsy

Vzhled je velmi jednoduchý a konzervativní, proto určitě potěší nejedno oko manažerovo. Díky zavírací konstrukci UMID mBook BZ připomíná velmi malý laptop.  Narozdíl od konkurenčního PsiXpda tedy toto zařízení musíme nejprve otevřít a až poté můžeme začít pracovat. Na druhou stranu, dotykový displej s úhlopříčkou 4,8″ a rozlišením WVGA (800×480) je tak v zavřeném stavu dobře chráněný a nestane se nám, že bychom jej poškrábali např. volným nošením v kapse u kalhot.

Atomový pohon

Vnitřnosti se od předchůdce příliš neliší, tvoří je tedy procesor Intel Atom Z515 1,2 GHz512 MB RAM. Dle prvotních zkušeností je tato konfigurace dostatečně svižná a většina programů se spouští velmi rychle. Za to může UMID mBook BZ vděčit i rychlému úložišti dat, které je zde představeno 16 GB SSD. Díky takto úspornému složení komponent prý nebude problém dosáhnout až 7 hodin práce na jedno nabití akumulátoru. Zajímavostí je pak možnost připojení externího monitoru speciálním VGA adaptérem, jejž ale nenalezneme v základním balení.

Jako operační systém zde budou sloužit léty ověřená Windows XP Home Edition, nad nimiž poběží ještě speciální nadstavba pro snadné ovládání dotykem.

Již brzy!

Cena tohoto šikovného malého pomocníka byla stanovena na $549 (cca. 9900 Kč) s tím, že se na trh budou dodávat i levnější, méně vybavené konfigurace. První kusy by mohly sklad výrobce opustit již 22. ledna 2010.


Pridat.eu
Nelíbilo seLíbilo se (Zatím nehodnoceno)
Loading ... Loading ...

View Comments »

  • KeNnY píše:

    Buduci tyzden ho budem mat doma, a podla vsetkeho budem urcite prvy na Slovensku (mozno ho este nema ani nik v CZ), co ho bude vlastnit a urobi jeho recenziu :) len este rozmyslam, na ake forum tu recenziu vlozim. Inac ta cena je naozaj 550 $ ale nizsie verzie urcite uz nebudu. Tato ma 512MB ram a 16GB SSD a je bez DMB televizie. V maji by mala prist verzia s 1 GB ram a 32GB/64GB SSD a mozno aj s DVT-B televiziou. Este si priratajte +140$ postovne a nehovorim este + 19% z celkovej sumy DAN pre stat. Takze to mame dokopy sumu asi okolo 900-1000$ :) Ja osobne budem platit dokopy 600€

  • Jan Uruba píše:

    Jestli máš zájem tak můžeš tu recenzi zveřejnit i u nás ;) Pokud bude dobrá a budeš mít vlastní fotky mohli by si za ní něco hodnotného dostat jako ocenění :D

  • KeNnY píše:

    V poriadku, suhlasim a dakujem :) budem ta informovat o hotovej recenzie :)

blog comments powered by Disqus