VisitorVille.com
Titulní stránka » Novinky

Repasovaný server není kompromis, ale správná volba

1 Březen 2018 Autor: luve88

Proč se zbavovat něčeho, co může ještě několik let docela dobře sloužit? Velké firmy a instituce mají své důvody, proč pravidelně mění zcela funkční a výkonnostně dostačující hardware za nový. Ten stávající prodávají specializovaným prodejcům, kteří výpočetní techniku po důkladném vyčištění a nezbytné výměně dosluhujících komponentů prodávají jako repasovanou.

Repasovaná výpočetní technika je dobrou volbou pro každého, kdo nevyžaduje špičkový hardware a zároveň se nechce spokojit s parametry low-endových zařízení. Největší zájem je o repasované servery, jejichž pořizovací cena je oproti novým serverům podstatně nižší.

Repasovaný server

Jak repasování serverů probíhá?

V případě většího množství vykupovaných strojů probíhá základní kontrola přímo na místě výkupu. Následuje testování a výměna poškozených komponentů na provozovně prodejce. Repasované servery se do skladu dostávají v podobě barebonů – tedy serverů s procesorem a základní pamětí. Zákazníci si poté v e-shopu naklikají vlastní konfiguraci na základě plánovaného využití zařízení.

O které značky je největší zájem?

Zavedený server bazar Czech Server drží skladem průměrně 50 – 100 serverů. Nejprodávanější značkou je Dell, následuje HP a cca 10 % z celkového objemu prodeje ukrajují servery IBM. Zlomek (cca 2 %) patří značce Fujitsu. Česká jednička v oblasti repasované techniky se snaží prodávat pouze zařízení, ke kterému je schopna dodat také náhradní díly. Většina serverů pochází z českého trhu.

Bazarový server

Pro koho jsou repasované servery vhodné?

Kdo tvoří podstatnou část klientely? Repasované servery nakupují především menší a středně velké firmy, které se touto cestou snaží ušetřit podstatnou část nákladů za výpočetní techniku. Mezi zákazníky jsou také neziskové organizace a jednotlivci. Spokojený je každý, kdo potřebuje kvalitní server za bezkonkurenční cenu.


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.