VisitorVille.com
Titulní stránka » Hardware, Novinky

Ohlášen Acer Ferrari One – netbook na platformě AMD Congo

12 Září 2009 5 907 zobrazení Autor: Václav Uruba

Spojování značek výkonných strojů v automobilovém průmyslu s moderními IT technologiemi je trend, který na se na světovém trhu prosazuje již velmi dlouhou dobu. Jistě mnoho z vás bude znát řady Lamborghini z produkce Asusu, nebo právě Ferrari od Aceru, pod kterými jsou prodávány notebooky s tím nejlepším „železem“ a špičkovou výbavou. Tento fenomén se nevyhl ani světu netbooků. O tom nám dává vědět první vlaštovka ze stáje Aceru, Ferrari One.

11854-ferrari024

Tento netbook s 11,6“ displejem (rozlišení 1366 x 768) používá zbrusu novou Congo platformu od AMD. Ta představuje výraznou změnu oproti čipsetům od Intelu, které se dosud do netbooků montovaly. Procesor, který v tomto závodníkovi najdeme, je dvoujádrový AMD Athlon X2 L310 s taktem jádra nastaveným na 1,2 Ghz. Vliv AMD je poznat i na osazené grafické kartě, kterou je ATI Radeon 3200. Můžeme se tak dočkat plynulejšího hraní her, ale hlavně bezproblémového přehrávání HD videa.

11854-ferrari017

Pokud by vám grafická karta nestačila, Ferrari One nabízí také podporu technologie ATI XGP, která umožňuje připojení externí grafické karty. Ač to může znít pro hráče velmi nadějně, toto řešení se může pěkně prodražit, nehledě na to, že 1,2 Ghz procesor je jasnou brzdou a překážkou v dosažení vysokého výkonu ve 3D. Pro nenáročné hry je však výkon naštěstí dostačující (od ultrapřenosného počítače je pošetilé očekávat více).

11854-ferrari018

Bohatá výbava (jak se na sérii Ferrari sluší a patří) zahrnuje Wi-Fi b/g/n, Bluetooth, 6-článkovou baterii s nadstandardní kapacitou 5600 mAh, volitelně bude dostupný i 3G modul. Jako operační systém budou předinstalovány Windows 7. Tohoto zajímavého netbooku se dočkáme v říjnu tohoto roku, začne se prodávat 22. října (kvůli koincidenci s datem vydání Windows 7), za cenu okolo 500 Euro.

Zdroj: (EN) netbookchoice.com


Pridat.eu
Nelíbilo seLíbilo se (Zatím nehodnoceno)
Loading ... Loading ...

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.