VisitorVille.com
Titulní stránka » Hardware, Novinky

NVidia ION 2 bude podporovat technologii Optimus

9 Únor 2010 Autor: Jan Uruba

Před měsícem představila NVidia novou technologii, kterou nazvala Optimus. Ta zaručí plný výkon grafické karty a přitom zminimalizuje odběr elektrické energie. Zachová tak velkou výdrž baterie i při vysokém výkonu. NVidia již definitivně potvrdila informaci, že technologii Optimus bude podporovat nadcházející platforma NVidia ION 2.

V čem technologie Optimus spočívá? Princip je jednoduchý. Jde o to že Optimus bude dle zatížení přepínat mezi grafickými čipy. Když je počítač v klidovém stavu, například když si uživatel prohlíží webové stránky nebo pracuje v textovém editoru, Optimus nechá pracovat jen čip GMA 3150. Jakmile uživatel začne hrát počítačové hry nebo jinak zatěžovat grafickou kartu, Optimus přenechá všechnu práci výkonnějšímu grafickému čipu ION 2. Docílí se tím velká úspora energie s nulovou ztrátou grafického výkonu v případě potřeby.

NVidia zatím nechce prozradit žádné další podrobnosti. Napověděla snad jen to, že více o technologii Optimus zveřejní na mezinárodním veletrhu CeBIT, který se bude konat  2. března v německém Hannoveru.


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.