VisitorVille.com
Titulní stránka » Hardware, Novinky

Netbook + Tablet = Touch Book

30 Listopad 2009 6 817 zobrazení Autor: Jan Uruba

Společnost Always Innovating představila nové zajímavé přenosné zařízení nazvané Touch Book. Jedná se o hybridní zařízení kombinující netbook a tablet, ve velmi elegantním provedení.

Touch Book se skládá ze dvou částí – tabletu s dotykovým displejem, ve kterém jsou „střeva“ tohoto počítače a útlého těla se zabudovanou klávesnicí. Když je třeba, tablet lze spojit s tělem pomocí vestavěných kolejnic, čímž vznikne velmi vkusně vypadající netbook.

Touch Book skrývá v sobě i několik  zajímavých skrytých funkcí. Například na zadní straně displeje je magnetická vrstva, po oddělení od spodní částí jej můžete „přimagnetovat“ například na ledničku.

touchbook-ai-top-1

Touch Book prý také překvapí velmi nízkou cenou 5 200 kč ($299), a působivou výdrží na baterie – elektrickou zásuvku budeme moci s netbookem opustit na 10-15 hodin. Takto vysoká výdrž na baterie je dílem nového energeticky úsporného procesoru ARM od Texas Instruments a energeticky nenáročného displeje s LED podsvícením.  Pokud výrobce dodrží slib, na pultech obchodů se Touch Book objeví již koncem jara 2010.

Specifikace:

  Rozměry: 9.4 x 7 x 1.4 palců (se spodní částí)
  Chipset: ARM Texas Instruments OMAP3
  Displej: rozlišení 1024×600 úhlopříčka 8.9”
  Bezdrátové techologie: Wifi 802.11b/g/n a Bluetooth
  Konektory: 6 USB 2.0 (3 interní, 2 externí, 1 mini)
  Výdrž: 10 – 15 hodin

Pridat.eu
Nelíbilo seLíbilo se (+1 rating, 1 votes)
Loading ... Loading ...

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.