VisitorVille.com
Titulní stránka » Novinky

Nejspolehlivější a nejporuchovější notebooky: Které značky to jsou?

5 Březen 2016 Autor: luve88

Moderní technika není tak spolehlivá, jak jste si možná doposud mysleli. V minulosti proběhlo nespočet studií, v rámci kterých odborníci porovnávali konkurenční značky a délku bezproblémového užívání jednotlivých modelů. Na dané téma jsme hovořili se specialisty ze servisního centra ABAX, kteří mají bohaté zkušenosti s opravami notebooků a moc dobře vědí, jak to v daném segmentu chodí.

Poměrně zajímavá informace padla hned na úvod rozhovoru. Technik z divize servis Asus Plzeň uvedl, že poměrně hodně notebooků potřebuje servis do tří let od doby výroby. Paradoxně jsou na tom lépe počítače od menších výrobců. Nejnižší mírou poruchovosti se chlubí právě Asus a v těsném závěsu následuje Toshiba a Sony.

Oprava notebooku

Oprava notebooku

Zatímco Asus vykazuje poruchovost kolem 15 %, notebooky od renomovanějších výrobců jsou na tom o něco hůře. Překvapivě na tom nejsou příliš dobře ani některé značky, které mají běžní uživatelé zafixovány jako velmi spolehlivé. Výrobci s lepším renomé než Asus a Toshiba vykazují cca 19 – 25% poruchovost.

Servis Acer Plzeň si také nemůže stěžovat na nedostatek práce. Značka sice nabízí velmi dobrý poměr ceny a výkonu, ale notebooky nezničitelné nejsou. Do tří let putuje do servisu přes 20 % notebooků, což ovšem není nijak závratné číslo. Alespoň ve srovnání s jinými značkami.

A kdo vyhrál titul o nejméně spolehlivého výrobce? Tak přímočaré výsledky nejsou a nelze jednoznačně říct, která značka „zaručeně“ vydrží v provozu po mnoho let a u které byste naopak neměli čekat zázraky.

Diagnostika notebooku

Servis HP Plzeň uvedl, že závady se týkají notebooků všech značek, a to bez výjimky. Občas se objeví modelová řada, která (ne)spolehlivostí vyniká, ale většinou jsou problémy individuální.

Servisní centra ABAX realizují 80 % zakázek, což jinými slovy znamená, že 8 z 10 zákazníků souhlasí s cenovou kalkulací. Oprava porouchaného notebooku se většinou vyplatí, a to především díky nízkým cenám komponentů, know how techniků a špičkové výbavičce servisního centra.

Pokud si kladete otázku, jaký notebook zvolit s ohledem na spolehlivost, nedělejte si vrásky. Budete-li mít smůlu, zradí vás i technika od výrobce, který ve statistikách spolehlivosti jasně vede. Někdy naopak překvapí notebooky, od kterých by jeden dlouhou životnost nečekal…


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.