VisitorVille.com
Titulní stránka » Novinky, Operační systémy

Máte nelegální sedmičky? Bojte se!

25 Únor 2010 50 741 zobrazení Autor: Jan Uruba

Internetem se šířila zpráva o aktualizaci od Microsoftu která má zabránit nelegálnímu užívání operačního systému Windows 7. A je to tady. Aktualizace KB971033 se začíná objevovat na službě Windows Update s velmi vysokou prioritou. Aktivační technologie nyní bude monitorovat i 70 nově záplatovaných děr. Znamená to, že když uživatel který má nastavenou automatickou aktualizaci nebo tuto aktualizaci ručně nechá nainstalovat, po restartu počítače ověřovací systém rozpozná, zda náhodou jedna z oněch 70 bezpečnostních děr nebyla použita k aktivaci OS. Lidé s legálně zakoupenou kopií systému se nemají čeho obávat. Ale pokud ověřovací systém pozná že byl operační systém cracknutý, provede sérii kroků k zabránění dalšího užívání.

Ztmavne pracovní plocha
Uživatel již nebude moci měnit pozadí a jakkoli pracovat s pracovní plochou.
Na ploše se zobrazí varování

V pravém dolním rohu na ploše se objevý text který informuje o nelegálním držení kopie.
V pravidelných intervalech vyskakují systémová okna s varováním
V pravidelných intervalech se objevují systémové hlášky které mají stejný účel jako zobrazené varování na pracovní ploše.
Zamemezení využívání služeb microsoft
Uživatel s nelegálním systémem již nemůže využívat desktopové služby microsoftu. Nenainstalují si např. nový Windows Media Player.


Je to krok vpřed v boji proti počítačovému porátství které je vzláště v České Republice hojně rozšířeno. Přejme tedy Microsoftu ať objeví co nejvíce pirátů.

A co vy máte legální operační systém? Hlasujte v naší anketě nebo se vyjádřete v diskuzi.

Máte legalní systém?

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Obrázky: somethingtodoatwork.wordpress.com, idnes.cz

OEM Microsoft Windows 7 Home Premium 32-bit CZ lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Pridat.eu
Nelíbilo seLíbilo se (+2 rating, 2 votes)
Loading ... Loading ...

View Comments »

 • Petr Kohout píše:

  Ne, že by se mi Win7 nelíbily a ne, že by si tím u mě MS nešplhnul. Ale stejně myslím, že to nebude tak žhavý…

 • NO NAME píše:

  No to se mýlíš je to žhavý hodně, už se mi potvrdilo :-) jen nechápu postup mám pc tam win7 cca od 11/09 a aktualizace nikde a na NTB kde ten samý win7 teď cca 14 dní šup je tam aktualizace a šup černá obrazovka :-)

 • Iva píše:

  Ahoj, aniž bych o tom věděla,na nelegálních sedmičkách se mi zapnuly aktualizace.Zčernala mi plocha a dole v rohu mám napsané,že nemám pravou kopii.Chtěla jsem se zeptat,jestli se to dá vrátit tak,že "vrátím pc o dva dny nazpět"-tedy než se to stalo,nebo jestli se dá jinak zabránit tomu,aby mi exnul pc..? Díky moc za rady..

 • Kung píše:

  S tím napsaným kódem tam nahoře teď stačí každýmu blbcovi ze seznamu nabídnutých aktualizaí tuhletu odmítnout a může vesele aktualizovat dál :-D D

 • Lydia píše:

  Fantastic beat ! I would like to apprentice while

 • Luboš píše:

  Dobrý den,
  jsem klientem v dětském domově. Domov je rozdělen na 4 rodinné skupiny a každá skupina má svůj pracovní počítač. Pracovní počítače byly zakoupeny s legálním OS XP. Místní správce počítačové sítě dětského domova tyto OS odinstaloval a místo těchto OS nainstaloval Nelegální OS Win. 7. Od tohoto jeho kroku se na našem pracovním počítači ukázalo že jsem padělatelem Windows. Tato zprávu jsem oznámil tedy správci a ten neudělal nic jiného než jen přeinstaloval nelegální Windows a dal tam znovu nelegální windows. Zpráva se zase ukázala a já nevím jak to mám řešit, protože se bojím, aby se to neobrátilo proti mě a já byl považován za padělatele. Prosím o pomoc.
  Předem děkuji za odpověď.

 • Luboš píše:

  Dobrý den,
  jsem klientem v dětském domově. Domov je rozdělen na 4 rodinné skupiny a každá skupina má svůj pracovní počítač. Pracovní počítače byly zakoupeny s legálním OS XP. Místní správce počítačové sítě dětského domova tyto OS odinstaloval a místo těchto OS nainstaloval Nelegální OS Win. 7. Od tohoto jeho kroku se na našem pracovním počítači ukázalo že jsem padělatelem Windows. Tuto zprávu jsem oznámil správci pracovní sitě dětského domova a ten neudělal nic jiného, než přeinstalovat nelegální windows opět na nelegální windows. Bojím se toho že se to může obrátit proti mě že jsem já padělatelem.
  Prosím o radu na koho se s tímto problémem obrátit.

 • Libor píše:

  Jestli jsi v dětském domově, musí za tebe někdo zodpovídat, takže to nahlas této zodpovědné osobě a jestli je to možné, chtěj i potvrzení, že jsi tuto situaci oznámil. Tím se dostaneš úplně z obliga. Další kroky asi není třeba psát, předpokládá, že se k tobě chovají slušně a dohodneš se s nimi. Jestli Ti to ale bude dělat pořád problémy, zápis na policii to řeší.

  Na druhou stranu, nikdo se tvému windowsu věnovat nebude. Jsi jen kapka vody v moři ;-)

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.

blog comments powered by Disqus