VisitorVille.com
Titulní stránka » Novinky, Operační systémy

Máte nelegální sedmičky? Bojte se!

25 Únor 2010 Autor: Jan Uruba

Internetem se šířila zpráva o aktualizaci od Microsoftu která má zabránit nelegálnímu užívání operačního systému Windows 7. A je to tady. Aktualizace KB971033 se začíná objevovat na službě Windows Update s velmi vysokou prioritou. Aktivační technologie nyní bude monitorovat i 70 nově záplatovaných děr. Znamená to, že když uživatel který má nastavenou automatickou aktualizaci nebo tuto aktualizaci ručně nechá nainstalovat, po restartu počítače ověřovací systém rozpozná, zda náhodou jedna z oněch 70 bezpečnostních děr nebyla použita k aktivaci OS. Lidé s legálně zakoupenou kopií systému se nemají čeho obávat. Ale pokud ověřovací systém pozná že byl operační systém cracknutý, provede sérii kroků k zabránění dalšího užívání.

Ztmavne pracovní plocha
Uživatel již nebude moci měnit pozadí a jakkoli pracovat s pracovní plochou.
Na ploše se zobrazí varování

V pravém dolním rohu na ploše se objevý text který informuje o nelegálním držení kopie.
V pravidelných intervalech vyskakují systémová okna s varováním
V pravidelných intervalech se objevují systémové hlášky které mají stejný účel jako zobrazené varování na pracovní ploše.
Zamemezení využívání služeb microsoft
Uživatel s nelegálním systémem již nemůže využívat desktopové služby microsoftu. Nenainstalují si např. nový Windows Media Player.


Je to krok vpřed v boji proti počítačovému porátství které je vzláště v České Republice hojně rozšířeno. Přejme tedy Microsoftu ať objeví co nejvíce pirátů.

A co vy máte legální operační systém? Hlasujte v naší anketě nebo se vyjádřete v diskuzi.

[poll id="5"]

Obrázky: somethingtodoatwork.wordpress.com, idnes.cz

OEM Microsoft Windows 7 Home Premium 32-bit CZ lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.