VisitorVille.com
Titulní stránka » Hardware, Novinky, Recenze

Malý ale výkonný nettop od Zotacu svou grafikou neurazí

11 Duben 2010 Autor: Jakub Dvořák

První dojem

Společnost Zotac vyrobila nový nettop, ZBOX HD, postavený na platformě nVidia ION, jež nabídne dostatečný grafický výkon pro dekódování HD videa a provoz Windows 7. To už je ale dnes celkem běžná věc.

Na první pohled to nevypadá vůbec špatně. Přijatelná cena a parametry přibližně stejné jako u mnohem dražších PC. Já osobně ale vidím problém například v tom, že ZBOX používá typ pamětí DDR2 v době razantního nástupu DDR3.

Parametry

Až na toto drobné zaváhání ovšem parametry vypadají velmi slibně. Procesor Intel Atom 330 s frekvencí 1,6 GHz ve slabší variantě, ve silnější je to potom dvoujádrový AMD Athlon Neo X2, taktovaný na frekvenci 1,5 GHz. To není moc, ale musíme mít stále na paměti, že je to nettop srovnatelný s netbooky, a z tohoto pohledu je to dostačující.

Ovšem oproti netbookům má ZBOX trumf: integrovanou grafickou kartu GeForce 9400 se sdílenou pamětí až 896 MB. Poskytuje dostatek výkonu pro Windows 7, dekódování HD videa, a nakonec i pro graficky méně náročné hry. Výkonnější ZBOX s procesorem AMD Athlon Neo X2 pak disponuje grafickou kartou Radeon HD3200.

Celá sestava má k dispozici 2 GB paměti typu DDR2, slabší sestava 1 GB. Obě lze rozšířit až na 4 GB. Na data poslouží 2,5 palcový disk o kapacitě 160 GB, dosahující rychlosti 5400 ot./min.. A to skutečně není mnoho. HDD tak může nepříjemně zpomalit celou sestavu.

Cena

Cena se v ČR bude pohybovat kolem 7500 Kč bez OS.

ZOTAC ZBOX, Intel ATOM D510 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.