VisitorVille.com
Titulní stránka » Novinky

Má smysl repasovaný notebook?

4 Srpen 2016 Autor: luve88

Nové notebooky a počítače už dnes dokážete koupit za velmi výhodnou cenu. Avšak jsou tu ještě tzv. repasované modely, jejichž oblíbenost stále výrazněji neklesá. Je tomu tak zejména díky příznivé ceně, ale zejména vysoké kvalitě. Pojďme si společně odkrýt tajemství, které možná repasovaná technika pro někoho stále představuje.

Co znamená repasovaná technika?

Pokud byste se například rozhodovali, zda si notebook pořídit od jednotlivce z inzerátu, nebo se obrátit na prodejnu s repasovaným zbožím, rozdíl je následující. V prodejně dostane k repasovanému notebooku záruku od několika měsíců až po 2 roky. Navíc zboží, které prodává jednotlivec často bývá již se závadou. Repasovaný notebook je však řádně otestován a vyčištěn.

Notebook

Možná vás napadá otázka, odkud repasovaná technika pochází? Nejčastěji jsou taková zařízení získávána z velkých firem, kde se po určitém opotřebení stroje mění za novější. Odkoupené výrobky se pak náležitě testují, čistí, přeinstalují a naformátují. Spolehlivost tohoto zboží pak bývá překvapivě vyšší, než u nového. Repasují se pak nejčastěji takové modely, které jsou předurčeny pro delší provoz. Proto mezi nimi často nalezneme „kvalitnější značky“ typu Dell, HP či Lenovo.

Kdy má tedy smysl nákup repasovaného zboží?

Jestli zrovna hledáte pevný, kvalitní a odolný stroj, který vydrží i ty nejtěžší spotřebitelské zlozvyky třeba na cestách a výkon pro vás není nejvyšší priorita, repasovaný notebook bude jasnou volbou. Navštivte potom specializovaný e-shop.

Pokud vám na mechanické odolnosti příliš nezáleží, hledáte stroj s plnou dvouletou zárukou, který postavíte na stůl a nebudete ho nikam přenášet, berte klidně nový model.

Repasované počítače a notebooky jsou ideální volbou pro každého, kdo má na počítač speciální požadavky (vysoká odolnost, vysoké rozlišení displeje, nižší cena atd.) a nový počítač na podobné úrovni je pro něj příliš velkou investicí.


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.