VisitorVille.com
Titulní stránka » Novinky

Jak se herně bavit na internetu

14 Srpen 2013 3 515 zobrazení Autor: luve88

Občas se může stát, že se člověk poměrně nudí a dlouho nemůže přijít na žádnou zajímavou aktivitu. Mezi výdobytky moderní doby patří internet a vše, co na něm může běžný uživatel najít. Díky internetu se mohou lidé dostatečně zabavit i pokud by se měli nudit opravdu dlouhou dobu.

Na internetu se dá narazit na mnoho flashových her, které jsou uživatelům v drtivé většině případů k dispozici zdarma, protože servery, na nichž se hry nacházejí, se platí díky penězům vydělaným na reklamě umístěné na stránkách. Některé stránky nabízejí velké množství různorodých her, ze kterých si uživatelé mohou sami vybírat, jakou by si právě chtěli zahrát. Existují však dokonce i specializované weby, kde se nachází pouze některá herní kategorie, což je vhodné hlavně pro ty hráče, kteří se soustředí pouze na daný typ her.

A jak se vlastně populární flashové hry vyvíjely? To je určitě příběh zajímavý. Nejprve se flashové hry začaly objevovat na několika zahraničních webech, ale hry se příliš nelišily od tehdejší největšího konkurenta – Javy. Postupem času ovšem začaly vycházet stále nové a lepší verze Flashe, na což Java nedokázala adekvátně zareagovat. V současnosti už je Java dávno mimo a Flash díky tomu nemá v podstatě žádnou pořádnou konkurenci. To by se však do budoucna mělo změnit. Aplikace se vytvářejí v programu Macromedia Flash Professional, v němž se kromě samotného programu připraví i dostatečně kvalitní grafická stránka hra. Flashové hry se posléze do stránek vkládají jako interaktivní objekty a automaticky se načítají ve chvíli, kdy je někdo otevře v prohlížeči. Tento prohlížeč musí samo sebou být opatřen potřebnou podporu Flashe, jinak by se hra nedala spustit. Velkým pozitivem vytvořených aplikací s koncovkou .swf je, že jejich výsledná velikost je marginální, takže nezatěžují internetové připojení hráče. V minulosti byly flashové hry většinou jednoduché a časově nenáročné. Ve většině případů se nedalo komunikovat mezi hráči ani si zahrát ve více lidech jednu hru. To už dnes samozřejmě vypadá úplně jinak a kromě zapisování výsledků se setkáme s poměrně kvalitní grafickou stránkou her či rozsáhlými kampaněmi.

Každý server s flashovými hrami vypadá jinak, ale v zásadě jsou si podobné. Můžeme na nich nalézt různé vychytávky, které napomáhají hráčům v orientaci. Klasickou věcí je vložené vyhledávání, kdy stačí, aby uživatel zadal hledané slovo do patřičné kolonky a objeví se všechny relevantní odkazy. Často se také setkáváme s tím, že u každé z her je v několika větách sepsán popisek, díky němuž se něco málo dozvíme o dané hře. Chybět nemůže ani popis ovládání, což také vypadá jako docela dobrý nápad, protože někteří hráči mají raději ovládání na klávesnici, zatímco jiní se vyloženě specializují na hry, které se ovládají vyloženě pouze myší.

Hry se v zásadě rozdělují do několika kategorií, což ovšem nemusí být nutné vždy přesně tak, jak to uvedeme. Každý server si totiž dělá svoje rozdělení podle sebe. Většinou se ovšem setkáme s podobným rozdělením, jaké běžně funguje v rámci klasických počítačových her. Setkáváme se tedy s klasickými adventurami, které ovšem vypadají mnohem jednodušeji a mají méně funkcí než ty, s nimiž se setkáváme v placených verzích. Opět ovšem platí, že některé hry se vymykají a mohou se směle rovnat s těmi komerčními produkty. Dále existují akční hry, arkády, skákačky, karetní hry, střílečky, brutální hry, logické hry, hry pro děvčata, mahjong, strategie, postřehovky, simulace, sportovní hry, závodění či stolní hry. Existují i jednoduché hry zaměřené pro dětské hráče her. Nutno dodat, že některé kategorie mají v oblibě více chlapci, zatímco jiné žánry si oblíbila děvčata. Mezi dívčí hry patří hry na vaření, které jsou ovšem velice zajímavé v tom, že v drtivé většině čerpají ze skutečných receptů, což je dobře a děvčata to učí důležité poznatky. Dále mají dívky rády manažerské hry, kde se starají o zákazníky a fungování podniku, hry se zvířátky nebo třeba zkrášlovací hry, v nichž se starají o zevnějšek přidělených modelek. Chlapci se samozřejmě ve výběru her zásadně odlišují a většinou se zajímají o akčnější typy her. Setkáváme se tedy u nich se sportovními a závodními hrami, kde se snaží vyrovnat svým idolům. Dále patří k oblíbeným hrám u kluků strategie, mezi nimiž dominují hry typu Tower Defense, kde se musí postavit nepřátelským armádám, které přicházejí z jednoho rohu a snaží se dostat na opačnou stranu. Za obdržené finance musí vybudovat a takticky dobře rozmístit defenzivu.

Známé jsou různé firmy, které hry vydávají. Mezi tyto notoricky známé seskupení patří 3games, Armor Games nebo třeba Panel Monkey Games. Kromě toho existují i různé herní série, kdy se autoři rozhodnou pokračovat dalšími díly jedné hry, která byla mezi hráči úspěšná. K těmto oblíbeným herním sériím patří Monkey Go Happy, Bomb It, Hobo, Strategic Defense, Super Mario Bros či Burger Restaurant.


Pridat.eu
Nelíbilo seLíbilo se (Zatím nehodnoceno)
Loading ... Loading ...

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.