VisitorVille.com
Titulní stránka » Modifikace

Jak na efektní osvětlení klávesnice

6 Prosinec 2009 10 871 zobrazení Autor: Jan Uruba

Pokud pracujete na netbooku v temné místnosti, tato modifikace se vám bude velmi hodit. Neměl by se do ní pouštět žádný laik, ale výsledek vypadá velmi pěkně. Děkujeme uživateli indrex za tuto modifikaci. Vše je předváděno na Asus EEE PC 901.

Budeme potřebovat:

co-budeme-potrebovat
Vše se dá sehnat v obyčejném elektru za několik desítek korun.

004Hlavičku z obyčejné prupisky – k sehnání v papírnictví do 10 korun.

KROK 1

Vyřízněte si do hlavičky propisky malou dírku, kterou bude pronikat světlo LED diody. Dbejte na velikost a umístění. Závisí na tom vyzařovací úhel a intenzita světla. Nejlepší je vyříznout dirku 2×2 mm, viz. obrázek. Hlavičku přeřízněte v polovině na příč pro zmenšení délky.

007

KROK 2

Upravte též délku diody, aby přesně zapadala do již připraveného krytu. LED diodu do něj vložte a upevněte, nejlépe tavnou pistolí.

009

KROK 3

Nejlepší místo pro umístění našeho světélka je mezi webkamerou a  šroubem monitoru. Napájejte katodu (-) přímo (není potřeba žádný drát) do napájení panelu LCD a drát  anody (+) do vašeho přepínače.

010

KROK 4

Připájejte vývod z přepínače přes odpor do napájení displeje. Proveďte to tak, aby se dalo vaše podsvětlení zapínat a vypínat.

011

KROK 5

Vyvrtejte si mezi USB a Ethernet portem dírku o velikosti vašeho přepínače a tavnou pistolí do ní přepínač umístěte.

012014015

KROK 6

Netbook zavřete spusťte a vyzkoušejte funkčnost. POZOR!: pokud jste něco udělali špatně, můžete si odpálit počítač! V nejhorším případě může začít hořet! Ale pokud se vše zdaří, výsledek bude vypadat takto:

019

Zdroj (EN): forum.eeeuser.com
Autor modifikace:
indrex
Obrázky: indrex


Pridat.eu
Nelíbilo seLíbilo se (+4 rating, 4 votes)
Loading ... Loading ...

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.