VisitorVille.com
Titulní stránka » Doporučujeme, Hardware, Novinky

Hanvon TouchPad BC10C – konkurent iPadu je na světě

14 Březen 2010 Autor: Václav Uruba

Ještě nedávno poměrně neznámá firma Hanvon o sobě v poslední době dává světu náležitě vědět. Na nedávno proběhlém veletrhu CeBIT představila novou modelovou řadu interaktivních tabletů s Windows 7. Neuběhla dlouhá chvíle a finskému kolegovi z JKKMobile se naskytla jedinečná příležitost otestovat finální verzi tabletu Hanvon TouchPad BC10C. O svůj pohled na tento zbrusu nový přístroj se podělil prostřednictvím videorecenze na portálu YouTube.

Video je v anglickém jazyce
[stream provider=youtube flv=http%3A//www.youtube.com/watch%3Fv%3D7_1_ix4qP88 img=x:/img.youtube.com/vi/7_1_ix4qP88/0.jpg embed=false share=false width=450 height=253 dock=true controlbar=over bandwidth=high autostart=false /]

Hanvon TouchPad BC10C disponuje relativně slušnou hardwarovou výbavou. Výrobce tomuto tabletu dal do vínku Intel ULV743 procesor, jehož jádro tepe na frekvenci 1,3 GHz. Sekunduje mu operační paměť o dostatečné kapacitě 2 GB RAM. Jde o skutečně plnohodnotný počítač, který díky svému uspokojivému výkonu velmi svižně reaguje a je použitelný na všechny nenáročné operace (kancelářská práce, surfování po internetu, sledování videa…). Navíc nabídne dostatečnou diskovou kapacitu, výrobce dává na výběr 250 GB nebo 320 GB variantu. Bezdrátovou konektivitu zde zastupují obligátní Wi-Fi a Bluetooth, přítomna je i webkamera s dvojicí mikrofonů a reproduktorů. Na ovládání celého zařízení poslouží kromě 5 hardwarových tlačítek zabudovaných v plastovém těle přístroje i dotykový displej s úhlopříčkou 10,1″ a rozlišením 1024 x 600, který doteky vyhodnocuje kapacitní technologií (umožňuje i multi-touch).

Pohled zboku

Letmý pohled

Levá strana

Dle oficiálních informací se Hanvon TouchPad BC10C objeví na čínském trhu 24. března 2010 za cenu $877 (s předinstalovaným operačním systémem Windows 7 Home Premium). Způsob distribuce a ceny pro evropský a americký trh zatím nebyly oznámeny.


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.