VisitorVille.com
Titulní stránka » Modifikace, Software

GMA Booster – vymáčkněte vše ze své grafické karty

17 Leden 2010 Autor: Jan Uruba

Není žádnou velkou novinkou, že většina netbooků na českém trhu stále disponuje grafickou kartou Intel GMA 950. Tyto karty jsou integrované na základní desce, tudíž výkonem zrovna nepřekypují. GMA Booster vám pomůže vymačkat z karet Intel GMA 900 a 950 každou kapku výkonu. Vše je velmi jednoduché, stačí si vybrat jednu ze čtyř frekvencí a potvrdit. A je to!

Standardně grafické karty Intel GMA 900 a 950 pracují na frekvenci okolo 400 Mhz. V netboocích jsou však v rámci mírné úspory energie podtaktovány na pouhých 166 MHz. S pomocí utility GMA Booster můžete frekvenci jádra grafické karty snadno změnit na 200, 250 nebo až na původních 400 Mhz. To znamená, že frekvenci zvýšíte až 2,4 krát.

GMA Booster lze zprovoznit i na netbooku s Windows 7. Tam je důležité program spouštět s administrátorskými právy, protože GMA Booster pracuje na úrovni jádra operačního systému a vyžaduje oprávnění pro přímou interakci s hardwarem.

Kromě verze na Windows se na oficiálních stránkách taktéž nachází verze pro Linux a MacOS.

A v praxi?

Jak dokáže GMA Booster zrychlit hru TrackMania Nations Forever je patrné z následujícího grafu:

Graf: Cowcotland.com


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.