VisitorVille.com
Titulní stránka » Novinky, Operační systémy

Eeebuntu 4.0: Betaverze vypuštěna

12 Únor 2010 Autor: Jan Uruba

Před několika dny byla uveřejněna betaverze nového Eeebuntu 4.0. S jejím příchodem se můžeme těšit na řadu změn. K největším a nejvýznamnějším z nich patří zejména změna mateřské linuxové distribuce z Ubuntu na Debian. V souvislosti s touto změnou vývojáři zvažují i změnu názvu.

Velkou výhodou Eeebuntu je optimalizace přímo pro Asus EEE. To znamená, že žádné dodatečné instalování driverů uživatele nečeká. Navíc je celý systém přizpůsoben nízkému rozlišení obrazovky.

První verze Eeebuntu byla určena pro Asus EEE 701. Tou dobou se jadnalo o jediný systém svého druhu. Doba však pokročila a nyní existuje již celá řada linuxových distribucí určených přímo pro netbooky. Patří mezi ně např. Jolicloud, Moblin, Ubuntu Netbook Edition, aj.. Jelikož Eeebuntu bylo doteď založeno na Ubuntu, můžeme říci, že vždy šlo vlastně o modifikované Ubuntu Netbook Remix. Nyní však celý systém dostal vlastní hnací motor. Obstojí nové Eeebuntu proti silné konkurenci?

Eeebuntu je ke stažení zde


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.