VisitorVille.com
Titulní stránka » Hardware, Recenze

Dell Latitude 2100 – netbook do školy

16 Říjen 2009 Autor: Jan Uruba

Dell vyvinul novou sérii miniaturních počítaču a zaměřil se s nimi hlavně na školství. Pestrobarevný netbook Dell  Latitude 2100, je vyráběn v nejrůznějších barvách aby právě děti měli z čeho vybírat. Tento mini počítač do školy se výrábí pogumovaný, za příplatek s antimikrobateriálním povrchem klávesnice, speciálním držadlem a ramením páskem pro děti.

Zakomponavané světélko síťové aktivity na víku pomůže učiteli lépe rozposnat kdo nedává pozor a surfuje na internetu. Pod netbookem je dost prostoru což zajišťuje volnou cirkulaci vzduchu. Je na něm táké speciální prvek na který se dá vyrýt majitelovo jméno nebo adresa školy.

Dell Latitude 2100

Dell latitude 2100je s porovnáním s ostaními netbooky super lehký.  Váží 1.6 kg i  s 6 článkovou baterií. Je to jeden z nejlehčích netbooků. Má i velkou a tichou klávesnici, která by měla být velice pohodlná i pro dlouhodobější používání.

Dell Latitude 2100

10.1 palcový (1024 x 576) Latitude 2100 obsahuje typickou netbookovou konfiguraci. Má procesor 1.6GHz N270 Atom, 1GB RAM, HDD 160GB nebo SSD 8GB, čtečku paměťových karet a 3 článkovou baterii. Samozřejmě dražší varianty obsahují dotykový LCD dysplej a 6 článkovou baterii. Školy také můžou zakoupit speciální dokovací stanici až pro 24 těchto netbooků. Více o této dokovací stanici a video je k nalezení v tomto článku.

Dell Latitude 2100

Dell Latitude 2100 příchází v provedení pěti barev, které jsou nazvány jmény ze školního prostředí. Je zde například, školní autobus (žlutá), Tabule (černá), Fotbalové hřiště (zelená), pentle (modrá) a Škoní budova (červená).

Cena základní verze netbooku startuje od 6000 kč. Běží na operačním systému Ubuntu Linux 8.1 má 8-GB SSD disk  a tří článkovou baterii která vydrží až 3.5 hodiny. Ta nejlepší verze konfigurace stojí 8000 kč. Obsahuje operční systém Vista Home Basic,  160GB pevný disk, anti-mikrobakteriální klávesnici, dotykový displey a šesti článkovou baterii na kterou je netbook schopen fungovat až 7 hodin.

Nepatří zrovna mezi nejlevnější ve své kategorii, ale obsahuje spousty chytrých funkcí které jsou ve školách nedocenitelné. Dell Latitude 2100 se zatím prodává jen v severní americe.

Všechny uvedené ceny jsou z trhu v severní americe.

Latitude 2100 – technické specifikace:

  Operační systém: XP Home, Vista Home Basic a nebo Linux Ubuntu
  Procesor: Intel Atom N270
  Síťová karta: 10/100/1000 Gigabit Ethernet + Wifi karta
  Váha: 1,32kg s 3 článkovou baterií; 1.6kg s 6 článkovou baterií
  Ukládání dat: Pevný disk (až 250GB) nebo SSD (až 16GB)
  Baterie: 3 nebo 6 článková
  Čtečka karet: 3v1
  DVD mechanika: Optická externí DVD+/-RW (připojení přes USB port)
  Připojení obrazovky: VGA port
  Ostatní: webkamera a klávesnice obsahuje antimicrobateriální ochranu

Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.