VisitorVille.com
Titulní stránka » Doporučujeme, Software

BatteryBar – mějte svou baterii plně pod kontrolou

26 Prosinec 2009 Autor: Jan Uruba

Integrovaný měřič výdrže baterie ve Windows XP není zrovna nejpřesnější. BatteryBar je jednoduchá aplikace která má narozdíl od standardního měřiče pokročilé  možnosti nastavení, skinovatelný vzhled, ale hlavně jednu nepřekonatelnout vlastnost – učenlivost. V čem to spočívá? Když poprvé BatteryBar spustíte, program vám ukáže odhadovanou hodnotu zbývajícího času do vybití. BatteryBar monitoruje, jak hodně se odhad liší od skutečnosti, a podle toho příště nabídne přesnější hodnoty. Tudíž čím déle BatteryBar používáte, tím více se můžete spolehnout na přesnost zobrazovaného času výdrže.

Vzhledově BatteryBar elegantně zapadne do stylu Windows. Výborné je také barevné rozlišení stavů nabití baterie. Pokud je nabita na více jak 40%, ukazatel je zelený. Pokud klesne kapacita na 40-25%, ukazatel zežloutne a při méně než 25% zčervená.  Skiny poskytují opravdu hodně možností, jak si vzhled upravit k obrazu svému. Není problém vytvořit si skin vlastní. Trochu zamrzí, že skinovatelnost je výsadou pouze placené verze Pro.

V Pro verzi jsou navíc oproti Free ekvivalentu velice pokročilé možnosti nastavení. Můžete si nastavit všechno možné – již zmíněný skin, fonty na panelu, možnosti aktualizací, stav při jakém má program upozornit na nízký a kritický stav baterie, atd.. Lze si rovněž zvolit, zda se vám na panelu bude zobrazovat čas do úplného vybití, či procentuální vybití baterie. K dispozici máte i výpočet opotřebení baterie.


Free verze je dostupná zdarma ke stažení a verze Pro je k dispozici přibližně za 200 korun (9,97 dolarů). Placenou verzi Pro lze zdarma vyzkoušet po dobu 30-ti dní.

Srovnání verzí:

Funkce Free Pro
Výpočet času do vybití
Ikona BatteryBaru je vždy na panelu
Možnost vytvoření nabíjecího/vybíjecího profilu
Odhad výdrže založen na sesbíraných datech
Zobrazení podrobností o baterii
Upozornění na možný upgrade na poslední stabilní verzi
Upozornění na možný upgrade na poslední beta verzi
Varování při nízkém a kritickém stavu baterie
Změna stylu dle windows
Možná změny stylu dle uživatele
Změna barvy při nízkém stavu baterie
Upozornění na nízký nebo kritický stav baterie založené na zbývající časové výdrži

BatteryBar je ke stažení ZDE a k zakoupení ZDE


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.