VisitorVille.com
Titulní stránka » Novinky

Audiovizuální technika – nezbytná součást moderního školení i přednášek

31 Leden 2016 Autor: luve88

Zatímco v minulosti se různé přednášky nebo školení obešly bez moderní techniky a přednášející si museli vystačit jen s minimem pomůcek, v dnešní době už jsou možnosti výrazně lepší a k dispozici je profesionální a špičková audiovizuální technika. Ta jednak usnadní práci samotnému školiteli či přednášejícímu, ale hlavně pomůže jeho posluchačům, pro které je taková akce mnohem zajímavější, srozumitelnější a názornější. V tomto článku si řekneme, jaká zařízení AV technika zahrnuje, jakým způsobem si ji můžeme obstarat a poradíme Vám, které společnosti Vám potřebná zařízení mohou poskytnout.

Co vše do AV techniky patří?

Pokud si chystáte přednášku, školení, ale třeba i jen obyčejnou prezentaci ve škole, základní pomůckou, bez níž se neobejdete, je notebook, v němž máte uloženy veškeré podklady a prezentaci. Tu je ale třeba nějakým způsobem znázornit všem Vašim posluchačům – další nezbytnou pomůckou je tak kvalitní projektor, případně i projekční tabule. Zatímco např. ve škole stačí obyčejný přístroj, pro firemní využití už je třeba použít kvalitnější zařízení.

Audiovizuální technika

Další věcí, na kterou je třeba myslet, je ozvučení. Zde záleží především na velikosti prostor, v nichž se bude školení či přednáška konat. U menší místnosti nemusí být ozvučení vůbec nutné, naopak ve velkých sálech nebo aulách už se přednášející neobejde bez mikrofonu a kvalitních reproduktorů.

Jednotlivé komponenty se samozřejmě dělají v různých provedeních, takže si lze vybrat od základních a levných produktů až po špičková zařízení vhodná pro velké firmy nebo velké události, kde musí mít prezentace vysokou úroveň.

Pronájem nebo nákup?

Kvalitní audiovizuální technika ale není vždy levnou záležitostí – za špičkovou techniku můžete utratit značné peníze, proto je dobré položit si otázku, zda si potřebné zařízení koupíte, nebo dáte raději přednost jeho pronájmu. Záleží samozřejmě i na tom, jak často budete AV techniku využívat – u velmi častého používání se může vyplatit spíše její nákup, naopak pokud jde pouze o jednorázovou záležitost, bude asi vhodnější si ji pouze pronajmout. Pronájem audiovizuální techniky je navíc možný nejen na jednu akci, ale třeba i na delší časové období, záleží čistě na Vašich potřebách a na domluvě s poskytovatelem této služby.

Audiovizuální technika

Servis a instalace AV techniky

Ty nejlepší společnosti nabízející audiovizuální techniku pak jako součást svých služeb poskytují i odborný servis a instalaci jejich produktů. Můžete se tak spolehnout na profesionály a nedělat si zbytečné starosti v situaci, kdy Vám Vaše prezentační technika nebude fungovat. Instalace AV techniky není úplně snadná, a pokud v tomto oboru nemáte zkušenosti, určitě doporučujeme svěřit její montáž zkušeným odborníkům.

Na koho se můžete obrátit?

Společností, které se u nás audiovizuální technikou zabývají je více, každá z nich má ale trochu jiné služby. Nechcete-li zbytečně riskovat, doporučujeme obrátit se na společnost C-mont, která je u nás v tomto oboru absolutní špičkou. Nejedná se o žádného nováčka na trhu, ale o prověřenou firmu, která svoje služby poskytuje od roku 2004. Za tu dobu už si získala spoustu spokojených klientů, včetně mnoha velkých a významných firem. Bližší informace o jejích službách, včetně kontaktních údajů, najdete na webových stránkách c-mont.cz, kde si v případě zájmu můžete rovnou podat i nezávaznou poptávku.


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.