VisitorVille.com
Titulní stránka » Novinky, Software

Asus spouští App Store pro netbooky

31 Květen 2010 Autor: Václav Uruba

Jeden z předních výrobců netbooků, Asus, spouští nový obchod s aplikacemi určený pro tento oblíbený segment. Podobný koncept již úspěšně praktikovala např. firma Apple pro své telefony iPhone či tablety iPad. V případě rychle se rozvíjejícího trhu malých počítačů jde o první vlaštovku, která může předznamenat veliký úspěch tohoto způsobu distribuce softwaru. Velikou oblibu by podobný způsob správy softwaru mohl zaznamenat zejména u uživatelů netbooků s dotekovým displejem.  S ostrým nasazením svého App Store firma Asus počítá do nadcházející generace svých netbooků s konceptuálně podobným operačním systémem MeeGo.

Asus App Store

Asus App Store je založen na platformě Intel AppUp, o které jsme informovali již dříve. Zastřešuje několik kategorií softwaru, který je uzpůsoben pro běh na netboocích a malých počítačích. Charakteristickým prvkem je přehledné grafické rozhraní, které umožňuje uživateli snadný výběr, nákup a správu softwaru.

V praxi se jedná o velmi zajímavý koncept, který jsme již mohli vidět např. u zmíněného Apple App Store, či u konkurence – Google Android Market a Windows Mobile Marketplace. Uspěje i ve světě netbooků?


Pridat.eu

Komentáře k článku

Můžete napsat komentář, nebo "trackbackovat" z vlastní stránky. Můžete se také přihlásit k odběru RSS zdroje komentářů k tomuto článku.